14 kwietnia 2024

adabar.pl

blog o imprezach

Orzechówka i jej właściwości

Orzechówka może mieć istotny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia, a korzystanie z jej mocy przyniesie nam sporo korzyści. Jak powstaje nalewka z orzechów włoskich? W jakich sytuacjach warto skorzystać z jej wsparcia?

Jak przygotować orzechówkę?

Przepis na nalewkę z orzechów włoskich jest dość prosty. Wystarczy przygotować około 25 zielonych orzechów litr mocnego alkoholu (40%). Orzechy należy dokładnie oczyścić, pokroić i wrzucić do dużego słoika, zalać alkoholem, a słoik zakręcić i odstawić na mniej więcej miesiąc. Po tym czasie można przelać orzechówkę do butelek, które należy przechowywać w chłodnym miejscu.

Jak orzechówka wpływa na nasze zdrowie?

Nalewka z orzechów włoskich to cenne wsparcie dla tych osób, które w naturalny sposób chcą się rozprawić z pasożytami. Problemy związane z trawieniem, wzdęcia i niestrawność – oto wybrane przypadłości, w pokonaniu których pomoże nam orzechówka. Nalewka ta może nas jednocześnie chronić przed stanami zapalnymi oraz zakażeniami. Dzięki orzechówce możemy też wzmocnić swój organizm dodatkową porcją jodu, dzięki czemu nasza tarczyca będzie lepiej pracować.