24 maja 2024

adabar.pl

blog o imprezach

Zalety piwa bezalkoholowego

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że alkohol szkodzi zdrowiu. Bardzo często tłumaczymy sobie, że w niewielkich ilościach wręcz zdrowiu może pomóc? Czy aby na pewno? Nie o alkoholu jednak w tym artykule, a o skutecznej alternatywie. I na pewno zdrowszej. W minionych latach coraz większą popularnością cieszą się napoje bezalkoholowe. Jeszcze kilka lat temu trudno na półkach sklepowych było spotkać piwa bez alkoholu. Dzisiaj stoiska w marketach uginają się od takich trunków. Sklepy posiadają specjalne strefy zero. Właściwie każdy producent zwykłego piwa na masową skalę zaczął produkować także piwo bez procentów.

O piwie alkoholowym

To oczywiście nie oznacza, że pijemy mniej alkoholu jako naród. Ale trzeba przyznać, że moda na bezalkoholowe piwo jest coraz bardziej rozpowszechniana. Zauważyli to nawet redaktorzy portalu https://centrumwin.pl/, którzy również przygotowali świetny, merytoryczny artykuł w tym temacie. To bardzo dobry trend. Jakie są zalety takiego piwa? Jesteś kierowcą? Bez problemy możesz wypić takie piwo. Nie otumania, a śladowe ilości alkoholu w piwie zero nie wpłyną na Twoją motorykę. Możesz potem jeździć, pracować, uczyć się.

Piwo bezalkoholowe nie uzależnia, a już na pewno nie w negatywnym tego słowa znaczeniu. Możesz z powodzeniem pić je co jakiś czas. Piwo bezalkoholowe ma zdecydowanie mniej kalorii. Pod warunkiem, że nie jest to piwo smakowe, pół litra takiego napoju nie powinno przekroczyć 100 kalorii. Zwykły złoty trunek z alkoholem? Minimum 250 kalorii i wzwyż. Piwo bez alkoholu możesz pić właściwie wszędzie i nie musisz się martwić o ewentualne mandaty. Orzeźwia, schładza, idealne na gorące temperatury. Pijesz za dużo alkoholu? Może warto spróbować alternatywy? Oczywiście, nie zadziała w sposób odurzający, ale może warto pozostać przy trzeźwości?