14 kwietnia 2024

adabar.pl

blog o imprezach

Niebanalne dekoracje ślubne czyli lizaki z podziękowaniami

Dzień ślubu to wyjątkowa okazja, która wymaga wyjątkowej oprawy. Dekoracja stołów to nierzadko wyzwanie, a dostępne akcesoria muszą być zgodne z gustem Pary Młodej i pasować do całej koncepcji. Dzień Ślubu to coś, na co czeka się bardzo długo i każdy chce, aby zapisał się w pamięci gości na naprawdę długo. Często tradycyjne pomysły wydają się już tak powtarzalne, że warto zdecydować się na coś specjalnego. Co by to mogło być? Na przykład coś, co podkreśli pozytywny stosunek do gości, którzy pojawią się na ceremonii. Forma słodkich podziękowań w postaci lizaków na stole, będzie drobnym, a bardzo miłym akcentem w stronę przyjaciół i rodziny. Zwyczaj podziękowania dla gości stał się coraz bardziej popularny i właściwie jest to już stały akcent weselnego savoir-vivre. Takie szczegóły dopełnią całej koncepcji przyjęcia weselnego i nadadzą mu lekki charakter. Każdy lubi być doceniony, a taki sposób wyrażenia wdzięczności za przybycie, jest prosty i efektowny

Dlaczego słodkie lizaki z podziękowaniami to dobry pomysł?

Przede wszystkim, większość osób lubi słodycze. Zarówno dzieci, które dosłownie uwielbiają lizaki, jak i dorosłych, gdzie nadal słodycze to coś, co poprawia im humor. Należy pamiętać, że słodycze weselne powinny być oryginalne lub utrzymane w humorystycznym tonie. Takie słodkie lizaki z podziękowaniami, będą mile widzianym gestem w stronę przyjaciół i rodziny, którzy przyjdą na przyjęcie weselnym w tym szczególnym dniu. Co ważne, słodkie lizaki nie obciążą dodatkowo napiętego budżetu weselnego. Najczęściej drobne upominki robią większe wrażenie niż wymyślne, duże prezenty. Bardziej liczy się pomysł i podejście do gości, niż podarowanie im droższych prezentów czy wyszukanych dań. Słodki lizak to niezobowiązujący upominek, dobry dla każdego. Często bardziej od samego lizaka, liczy się wpis na bileciku, który może nawiązywać do różnych tematów. Do okoliczności poznania Pary Młodej, do cech charakteru, wspólnych dążeń czy klimatu całej uroczystości weselnej.


Personalizacja upominków ślubnych czyli jak wybrać odpowiednie lizaki dla gości

Szczegóły mają ogromne znaczenie, a szczególnie jeśli chodzi o przyjęcie weselne. Dekoracje, kolory, dodatki i kwiaty, to wszystko składa się na całość stylistyki ślubnej. Lizaki ślubne również mogą, a nawet powinny być dopasowane do całego wystroju stołu lub całości. W jakiej formie można je przekazać? Po prostu położyć na stole, obok talerzy, lub schować do małej torebki papierowej. Jeśli wybierze się odpowiedni kolor lizaka i karteczki dołączonej do niego, całość może być ciekawym zestawem. Ciekawe kolory to indygo, onyks czy rubin. Dołączona karteczka z podziękowaniami lub dowolną dedykacją, powinna pasować do koloru lizaka lub z nim kontrastować. Najlepsze wrażenie robią zestawy z dopasowanymi karteczkami lub w tej samej gamie kolorystycznej. Na przykład lizak w kolorze biało-malinowym z kartką biało-różową, stworzą miły dodatek dla gości. Tak samo jasno-zielony lizak z karteczką biało-ciemnozieloną, będą wyglądać ładnie kolorystycznie. Dopasowanie kolorów lizaków i bilecików do choćby kwiatów jest naprawdę ważne i stworzy wrażenie spójnej, przemyślanej całości. 

Jakie napisy zrobić na karteczkach do lizaków?

Wszystko zależy od tego, czego oczekuje Para Młoda i co chce wyrazić swoją dedykacją. Na karteczkach można umieścić inicjały Pary Młodej lub datę ślubu i jest to przyjemny i lekki akcent. Mogą to być też krótkie wyznania miłości lub żartobliwe opisy pary młodej. Jeśli ktoś chce skupić się bardziej na gościach, to może napisać coś specjalnie dla nich. Mogą to być specjalne podziękowania za przybycie w tym szczególnym dniu lub podkreślenie, że obecność gości jest ważna w tym dniu. Złote myśli, krótkie sentencje czy znane cytaty to też dobry pomysł, bo nada symbolicznego charakteru całej uroczystości. Lizak to pozornie mała rzecz, a z pewnością zachęci gości do przeczytania dołączonej do niego kartki. Sama uroczystość weselna to dużo radości, ale i symbolika, która odpowiednio przekazana, na długo pozostanie w pamięci gości. Cały pomysł polega na tym, jak wyrazić klimat uroczystości weselnej, która powinna wyrażać Państwa Młodych i podkreślać ich styl oraz charakter całej uroczystości. 

Jakie inne dekoracje pasują do lizaków?

Na pewno inne personalizowane słodycze mogą być w zestawie z lizakami, schowane do ozdobnej torebki prezentowej lub personalizowanego ozdobnego pudełeczka. Czekoladki, miody, krówki, świeczki, takie mogą być wybrane słodkie mini podarunki. W zestawie z lizakami będą idealnym, słodkim upominkiem, który kojarzy się tylko dobrze. Kompozycja na stole powinna być nieprzesadzona i subtelna, kolorystycznie dopasowana. Natomiast same mini prezenty z podziękowaniami, zostaną zapamiętane albo ze względu na swój prosty przekaz albo też praktyczne zastosowanie. Lizak to jeden z bardziej popularnych słodyczy, który ładnie wygląda i szybko się go zjada. Z kolei wszelkie rzeczy typu miód czy herbata, to praktyczne upominki. Takie praktyczne prezenty przydadzą się w każdym domu. Świeczki także są w czołówce wybieranych prezentów. 

Czy warto podziękować gościom za przybycie?

Jak najbardziej, bo taki gest zostanie bardzo dobrze odebrany. W końcu wesele nie jest tylko uroczystością dla dwojga zakochanych, ale również dla ich rodziny, przyjaciół i znajomych. To dla nich szuka się komfortowej sali, najlepszej muzyki i pysznego jedzenia. Dlatego w dobrym tonie będą podziękowania dla weselnych gości. Niezależnie od tego, czy będzie to upominek na stole czy wręczony na koniec wesela, na pewno miło zaskoczy biesiadników. Tutaj należy pamiętać o każdym gościu, a w tym wypadku wręcz wskazane są podarunki dla najmłodszych gości. To właśnie dzieci uwielbiają słodycze, a lizaki są zawsze mile widziane. Tak naprawdę to właśnie słodycze to prawie zawsze strzał w dziesiątkę, bo jednak zdecydowana większość ludzi je uwielbia i chce je zjeść jak najszybciej. Lizaki z podziękowaniami to miły i prosty akcent, który wyrazi naszą sympatię do gości i podkreśli to, jacy są ważniejsze tym wielkim dniu.