14 kwietnia 2024

adabar.pl

blog o imprezach

skora

Jak radzić sobie z otarciami skóry? Oto najważniejsze wiadomości na ten temat!

Są problemem częstym i niezwykle uciążliwym. Otarcia skóry mogą być przyczyną bólu i problemów z gorszym wyglądem, mogą stać się jednocześnie przyczyną rozwoju poważniejszych problemów ze skórą. W jaki sposób możemy sobie z nimi radzić? Oto kilka porad dla tych, którym zależy na utrzymaniu swej skóry w dobrej formie.

Otarcia skóry, czyli…

Czym właściwie są otarcia? O tym problemie można mówić w chwili, gdy skóra zostanie uszkodzona wskutek przesunięcia skóry po twardej lub miękkiej nawierzchni. Skutkiem tego jest starcie naskórka oraz pojawienie się problemów związanych z pojawieniem się w tym miejscu płynu surowiczego. Otarcia skóry często okazują się skutkiem upadków, na najbardziej narażona na nie jest skóra kolan oraz łokci. Warto jednak pamiętać, że za problemy z otarciami może odpowiadać zbyt ciasna odzież. Dlaczego otarć skóry nie można ignorować? Bo uszkodzona skóra jest w większym stopniu narażona na działanie wirusów i bakterii, które mogą doprowadzić do rozwoju stanu zapalnego.

A jeżeli chcesz użyć botoksu, najpierw sprawdź, czy botoks jest dobry dla skóry.

Jak radzić sobie z otarciami skóry?

Jeśli chcemy, by nasza skóra nie była narażona na takie problemy, musimy zapewnić jej przede wszystkim dobre warunki. Unikajmy noszenia zbyt ciasnej odzieży, zadbajmy o to, by skóra nie była narażona na podrażnienia i urazy. Jeśli mimo to pojawią się uciążliwe otarcia skóry, nie lekceważmy ich. Im szybciej sięgniemy po lecznicze maści, tym lepiej dla nas. Co może nam pomóc w szczególności? Jeśli chcemy, by nasza skóra szybko odzyskała dobrą formę, wykorzystajmy w jej leczeniu te maści i kremy, w których znajduje się alantoina. Jest to niezwykła substancja, dzięki której naskórek goi się szybciej, a nasza skóra lepiej się regeneruje. Maść lub zasypka z dodatkiem takiej substancji uchroni nas jednocześnie przed rozwojem stanu zapalnego, który dla naszej skóry i dla naszego zdrowia może się okazać wielkim zagrożeniem.

Choć otarcia skóry nie są traktowane jako wielkie zagrożenie dla zdrowia, są problemem, którego nie powinniśmy ignorować. Od tego, jak postąpimy w chwili ich pojawienia się, zależy przecież stan naszej skóry i jej wygląd.