20 lipca 2024

adabar.pl

blog o imprezach

Czym ozdobić stoły na weselu?

Wasza impreza weselna teoretycznie została już całkiem nieźle zaplanowana i niemalże wszystko macie już dopięte na ostatni guzik, a każdy szczegół został przemyślany przynajmniej dwukrotnie, tyle że został wam do rozwiązania jeden problem, a mianowicie dekoracja stołu weselnego. Wbrew pozorom nie jest to problem rzadko spotykany. Często jest bowiem tak, że parze młodej wydaje się, że pomyślała ona absolutnie o wszystkim, gdy nagle ktoś przypomina sobie, że przecież nie zostały zakupione dekoracje ślubne na stoły. A one jednak też są ważne. O nich też nie wolno zapomnieć, bo bez nich stoły okażą się puste i bez wyrazu, przez co kompletnie nie będą pasować do tak ważnego i uroczystego wydarzenia. Skoro więc macie jeszcze trochę czasu, poświęćcie go teraz na zapoznanie się z różnorodnymi dekoracjami stołowymi. O dziwo nie musza być nimi wyłącznie bieżniki czy serwetki.

Ale jednak od zakupu tych dwóch elementów powinniście rozpocząć przystrajanie stołów. Najpierw trzeba je bowiem czymś okryć. Należy utworzyć na nich pewną bazę i wypełnić je jednolitym tłem, by później działać już bezpośrednio na nim i ustawiać kolejne elementy na zgrabnym obrusie bądź eleganckim bieżniku. Zakup serwetek też jest jak najbardziej wskazany. Niejeden gość na pewno chętnie użyje ich po zjedzonym obiedzie bądź deserze, dlatego taka serwetka powinna pojawić się przy każdym talerzu. A warto to podkreślić, że dekoracje ślubne często są właśnie dekoracjami praktycznymi. Nawet serwetka może stać się czymś takim. Wystarczy, że zostanie pokryta motywem kojarzącym się z weselami albo będzie wykonana z jakiegoś gładkiego białego tworzywa.

A skoro już mówimy o serwetkach, czyli czymś, co zostanie ustawione przed każdym gościem, koniecznie rozważcie też opcję wykonania personalizowanych wizytówek bądź winietek weselnych. Te dekoracje ślubne są jeszcze bardziej niezastąpione niżeli serwetki. Wskazują one gościom, przy jakim miejscu mają usiąść.